Srpen 2008
P Ú S Č P S N
« Čvc   Zář »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Český ráj

O poslední červencové sobotě jsme podnikli krátký výlet do Českého ráje. Společně s Radkou jsme trávili prodloužený víkend na Malém Rohozci u Turnova, neboť bylo třeba obstarat domácnost rodičů, kteří se vydali na dovolenou. A z Rohozce je to ke kulturním i přírodním památkám Českého ráje co by kamenem dohodil. Ne náhodou jsme krátký výlet naplánovali právě na sobotu. Z Prahy totiž dorazil můj spolucestovatel Michal, takže bylo třeba podniknou něco kulturně objevného :-)

Hrubá skála nabízí opravdu úžasné výhledy, které člověk nejlépe ocení na vyhlídce z hradní věže. Ač bylo horko skokro na padnutí, slunečný den nabízel skutečně povedená panoramata.

Hrubá skála

Hrubá skála

Po krátké hradní exkurzi se šel Michal na chvíli zchladit mezi skály do “Myší díry” pod hradem a společně jsme potom zamířili po Zlaté stezce Českého ráje na jednu z četných skalních vyhlídek, abychom si panorama hradu vychutnali také z odstupu. Cestou zpátky k autu jsme ještě sestoupili úzkou skalní škvírou po příkrém schodišti k Adamovu loži, což je zvláštní a bohužel také dost poničený výklenek ve skále, který skutečně připomíná kamenný divan.

schodiště k Adamovu loži

schodiště k Adamovu loži

Z Hrubé skály jsme autem zamířili na nepřehlédnutelnou dominantu Turnovska, kterou je 744m vysoký kopec Kozákov, nejvyšší vrch Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází rozhledna, bohužel její provozní doba je nepochopitelně pouze do 17 hodin, což jsme těsně nestihli. Naštěstí je z kopce samotného docela pěkný výhled, i když masív Hruboskalska s Valdštějnem a Troskami byl v pozdním odpoledni dost proti Slunci. Příště na Kozákov zásadně dopoledne :-)

Hrubá skála, v pozadí Trosky

Hrubá skála, v pozadí Trosky

Krátký výlet jsme zakončili v Dolánkách pod Malým Rohozcem u Dlaskova statku krátkou procházkou podél Jizery.

Záznam naší trasy podle údajů z GPS i s několika dalšími fotografiemi je k nahlédnutí na EveryTrail.com

1 comment to Český ráj

  1. Blanka
    Duben 17th, 2015 v 12:17 pm

    Hned ten první výhled je opravdu parádní. V Českém Ráji jich však je strašně moc a lákají mě třeba i Besedické skály či Betlémské, jsou tam fakt krásné místa. Chceme jet s rodinou na více dní, ale jelikož s dětma peněz moc není, tak vybíráme nějaké ubytování po slevách třeba zde http://www.topsleva.cz/pobyty/cesky-raj a to se nám vcelku líbí? Nemáte s tím náhodou zkušenosti?

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>