9101112131415
16171819202122
232425262728

Mistrovství světa v klasickém lyžování

Jako zapálený sportovní fanoušek nemůžu chybět u žádného významného světového šampionátu, který se koná v České republice. Vyjímkou není ani právě probíhající mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. Naštěstí máme s Radkou zhruba dvacet kilometrů od běžeckého areálu ve Vesci rodinné zázemí, takže stačilo jenom vybrat správný den a závod, který zhlédneme z bezprostřední blízkosti. Volba padla na 20.únor a klání mužů na 15km klasickou technikou, jelikož se právě k tomuto závodu upíraly naše nějvětší medailové naděje. Volba to nakonec byla opravdu šťastná!!!!

stříbrný Lukáš Bauer při třetím průjezdu stanovištěm servicemanů

Závod dopadl z medailového pohledu úspěšně a na krku našeho nejlepšího běžce na lyžích Lukáše Bauera se po zásluze zablýskal kov stříbrné barvy. My s Radkou a jejím bratrem Davidem jsme samotný závod sledovali přímo u trati v místě, kde závodníci absolvovali krátké stoupání, a kde byli tudíž dostatečně zbržděni na to, abych si je mohl vyfotit. V naší blízkosti byla i velkoplošná obrazovka, takže jsme v závěru měli i dokonalý přehled o celkovém pořadí. Doběh posledních závodníků jsme pak sledovali z tribuny veseckého stadionu.

běžecká trať ve Vesci

Ještě než dám prostor fotografiím, musím se krátce zmínit i vynikající organizaci. Skvěle je vyřešeno parkování - jako odstavná plocha slouží uzavřená čtyřproudá silnice do Jablonce, po jejímž obvodu bylo zřízeno několik autobusových zastávek. Odtud pendlují k veseckému aereálu i ke skokanským můskům na Ještědu shutle-busy, stačí si jen vybrat, kam se chce návštěvník momentálně vydat. Autobusy jsou samozřejmě zadarmo, zatímco za parkování se platí 300kč nebo 12 Euro. Doprava k běžeckému areálu byla otázkou několika minut, časově nejdelší byla pouze pěší cesta k samotnému vstupu. I tak jsme po zaparkování stáli za 40minut přímo u trati!

Lukáš Bauer

Samotný závod se odehrával ve vynikající atmosféře, kterou zkrátka nedokáže zprostředkovat ani sebelepší televize. Téměř 15 000 diváků hnalo kupředu nejen naše závodníky, ale sympaticky i všechny další soupeře na trati. Skvělý zážitek nemohlo zkazit ani husté sněžení, ani nekonečné sněhové závěje lemující celou trať. Ať si říká kdo chce co chce, jsem rád, že se toto mistrovství koná právě u nás, a že jsem se mohl alespoň na chvíli zůčastnit!