Červen 2009
P Ú S Č P S N
« Kvě   Čvc »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Leguán zelený

Letošní hlavní dárek k mému blížícímu se svátku opravdu stojí za to! Od radčiných rodičů jsem dostal nádherné vysoké terárium s kompletním vybavením a také “poukázku” k nákupu jeho budoucího obyvatele! A právě dnes byla ideální příležitost nákup nějakého toho “plazíka” uskutečnit, protože jsme se vydali do mé rodné Jihlavy na prodejní výstavu Tera akva flora, na kterou jsme se už několik dní docela těšili.
Samotná výstava byla úžasnou přehlídkou teraristických živočichů. Nechyběli zástupci plazů, obojživelníků, ale ani příslušníci hmyzí říše nebo drobní savci. Mezi nejčastěji vystavované druhy patřily z hadů krajty a hroznýši královští, z ještěrů byli nejčastěji zastoupeni chameleoni jemenští či často chovaní gekončíci noční a z žab mě nejvíce zaujaly brazilské rohatky.

Mým hlavním favoritem pro nákup byl ale leguán zelený (iguana iguana). Mezi plazy jsem ho preferoval hlavně pro jeho čistě vegetariánský způsob života, takže u něj odpadá nutnost pěstování nějakých otravných hmyzounů či v pokročilém věku krmení živými myšaty. Nakonec jsem zakoupil asi dvou a půl měsíční mládě, které se už v prodejní plastové krabici mělo čile k světu. Vzhledem k nízkému věku ještě nelze zcela přesně určit pohlaví, ale to nám zatím ani nijak zvlášť nevadí.


Leguána jsem umístnil do terária vybaveného UV lampami, umělým vodopádem, umělou šplhací zadní stěnou, ohřívacím kamenem, několika silnými věvemi od rybníka Hejtman a spletitými větvičkami, jež jsem odpoledne ukořistil z naší poměrně rozrostlé vrbičky, kterou pěstujeme před naším domem.
Leguán se má celkem čile k světu. Oproti očekávání se hned po umístění do terária pustil do jídla a samozřejmě už stačil prozkoumat i svůj nový příbytek.

Terárium docela vkusně zapadlo do interiéru mojí pracovny, tak nezbývá než doufat, že se našemu novému plazíkovi bude u nás líbit :-) !

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>