Červenec 2009
P Ú S Č P S N
« Čer   Srp »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Eliptický trenažer

Před časem jsme se s Radkou rozhodli, že trochu vylepšíme naší celkově uvadající fyzickou kondici a začali jsme se v internetových obchodech poohlížet po nějakém trenažeru. Radka nakonec vybrala eliptický trenažer Formerfit 903 z obchodu Fitness.cz. Jedná se přístroj, který simuluje běh a v rámci pohybu tak lze aktivovat všechny důležité svalové partie. Cena trenažeru byla poměrně přijatelných 5980,-kč a v této ceně bylo zahrnuto poštovné s dovozem až před náš dům.

eliptický trenažer Formerfit 903

Ihned po doručení zásilky nás nejdříve lehce šokoval poměrně velký rozměr krabice. Druhým šokem byl návod na sestavení, neboť se trenažér skládá z desítek malých součástek. Naštěstí byly hlavní části přístroje již smontované a stačilo celý trenažer ”pouze” zkompletovat pomocí dodaných šroubů a matic. I tak nám ale montáž zabrala dobrou hodinu a půl.

Tranažer je poměrně velký a těžký - délka činí 140cm, šířka 52cm a výška 162cm. Nohy se opírají o velké nášlapné plošiny, které jsou umístěné na pohybujících se ramenech. Celý pohyb věrně simuluje běh, ovšem s tím rozdílem, že nedochází k zatěžování klubů jako při klasickém běhu na tvrdém povrchu. Pohyb si lze také ulehčit použitím velkých ručních madel, která jsou napojena na pohybový mechanismus. Součástí trenažeru je také malý počítač, který kromě aktuální rychlosti průběžně zobrazuje také čas tréningu - buď klasicky počítá čas v pohybu nebo odpočítává z předem nastavené délky běhu. Dalším údajem na displeji je uběhnutá vzdálenost s přesností na desítky (od 10km na stovky) metrů, přičemž lze vzdálenost opět předem nastavit a nechat odečítat. Počítač také zobrazuje údaj o spálených kaloriích a pomocí dotykových senzorů na pevných madlech lze také sledovat aktuální pulz. Manuálně lze také upravovat zátěž - k dispozici je celkem 10 stupňů.

trenažerový počítač

Po zhruba dvouměsíčním používání musím konstatovat, že nás tréning docela baví, ačkoliv je člověk již po několika minutách značně splaven. Zvláště do sprchového koutu se po doběhnutí belháme s potem v očích, ale člověk má po tréningu takový příjemný pocit neboť se z těla blahodárně odplavují endorfiny.
Už po několika týdnech je znát pomalu se zlepšující fyzická kondice. Nejen že se postupně zvětšuje uběhnutá vzdálenost, ale při běhu se nám například i po několika kilometrech znatelně lépe dýchá než při prvních trénincích. Oba už také používáme poměrně solidní zátěž.
Je zkrátka docela fajn se jednou za dva dny (zatím) na půl hodinky proběhnout a při tréningu sledovat televizi. Nezbývá než trenažér vřele doporučit…

2 comments to Eliptický trenažer

  1. Michal
    Srpen 10th, 2009 v 4:00 pm

    Tak ho mám od minulýho čtvrtka taky a je to fakt super! Myslel jsem, že budu potit krev co druhý den jako Vy, ale nějak mě to popadlo a těch 10km si dávám každý den. Máš úplnou pravdu, že už po pár minutách z člověka teče jak ze sněhuláka u kamen, ale po tý půlhodince a hlavně po sprše se člověk cítí suprově. Tak ještě jednou díky za tip. :-)

  2. admin
    Srpen 10th, 2009 v 10:21 pm

    Tak tedy vítej mezi “sportovce” :-) Musím souhlasit, že se člověk na tom trenažeru tak nějak příjemně unaví a celkem i skvěle odreaguje. Obzvlášť když dávají něco zajímavýho v TV, to ty kilometry ubíhají docela rychle, ale jak jsou reklamy, tak je každý metr nekonečně vysilujicí :-)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>