Listopad 2009
P Ú S Č P S N
« Říj   Pro »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Argentina, vodopády Iguazú - video

Téměř po roce tu mám nové video z loňské výpravy do Jižní Ameriky. Tentokrát jsem sestříhal krátkou reportáž z návštěvy úžasných vodopádů na řece Igauzú, které jsme si na začátku září 2008 prohlédli z argentinské strany.

8:21 dlouhé video začíná na Zelené stezce, která vede skrz národní park až k informačníme centru s prvními výhledy na katarakty. Odtud pokračujeme na Dolní okruh k vodopádu Alvar Nuňez a k nádherné vyhlídce na severozápadní část kataraktů. Nejblíže k vodopádům se podíváme z ostrova San Martin, odkud také poprvé nahlédneme do majestátního Ďáblova chřtánu, abychom si ho posléze prohlédli i shora. Krátká videoprohlídka končí na Horním okruhu nad horizontem hlavní kaskády.
Přidám pár technických informací - video je natočeno v SD kvalitě v rozlišení 576i. Na YouTube je umístněno v maximální uploadovatelné SD kvalitě 640×480 ve formátu H.264 s VBR datovým tokem (střed 4Mb/s, mximum 6Mb/s), zvuk ve formátu AAC stereo 64kb/s. Protože ne každý disponuje úplně nejrychlejším připojením, je přehrávání videa tady na blogu nastaveno na střední rozlišení, pokud chcete video přehrát v maximální kvalitě, přesuňte se přímo na stránku s tímto videem na YouTube a vedle indikátoru hlasitosti klikněte na volbu HQ.
Vzhledem k tomu, že bych se chtěl v následujícíh týdnech zpracování videa z jihoamerické výpravy věnovat trochu soustavněji, budu sem na blog i na můj jihoamerický web postupně přidávat další pracovní sestřihy.
Ještě doplním, že jsem během minulého týdne dal po dlouhé době dohromady také další fotogalerii z Jižní Ameriky - nese název “Džípem po jižní Bolívii” a prohlédnout si ji můžete zde.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>