Listopad 2009
P Ú S Č P S N
« Říj   Pro »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Rio de Janeiro - video

Další video z loňské výpravy do Jižní Ameriky. Tetokrát jsem sestříhal záběry z Rio de Janeira natočené během necelých dvou dní. Jako hudební podklad jsem samozřejmě nemohl použít nic jiného než brazilskou klasiku “Aquarela do Brasil”, konkrétně v tomto případě verzi od João Gilberta, která je jenom o rok mladší než já :-) .

 

Celý sestřih byl koncipován jako takový klip nebo chcete-li obrazový doprovod této skladby - tak se také objeví v příslušné části mého cestovatelského dokumentu, bohužel puritánský YouTube jaksi neskousnul použití tohoto hudebního doprovodu na veřejnosti a tak jsem pro druhou část videa musel použít jinou skladbu - konkrétně “Morena Dos Olhos D’Água” od brazilské zpěvačky Gal Costa (album “Mina D’Água Do Meu Canto” z roku 1995). Takto upravenou audio stopu už YouTube skousnul, akorát se na začátku videa objevuje protivná reklama, která zřejmě “kompenzuje” narušení autorských práv. No myslím, že autoři či vlastníci práv k oběma skladbám jsou po zobrazení reklamy mnohem klidnější :-) .
Ještě doplním, že video postupně zachycuje návštěvu Downtownu s metropolitní katedrálou, jízdu historickou tramvají přes akvadukt Carioca do čtvti Santa Tereza, výlet na Corcovado na vyhlídku Dona Marta a k soše Krista, jízdu lanovkou na Cukrovou homoli (Pao de Açucar) a návštěvu fotbalového stadionu Maracanã.

Pro úplnost přidávám odkaz na mojí fotogalerii z Ria:
http://jizni-amerika.pavelj.cz/fotogalerie-rio-de-janeiro.htm

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>